Half Life Alyx oyunws.com

Half Life Alyx Sistem Gereksinimleri & İncelemesi & Çıkış Tarihi

Half Life Alyx VR

Valve, bu ödüllü seriyi sanal gerçeklik dünyasına taşıyor. Oyun Half-Life ve Half-Life 2 arasındaki olayları konu edinecek. Alyx Vance ve babası Eli, Combine’ın dünyada devam ettirdiği vahşi istilaya karşı bir direniş başlatıyor. Çıkış tarihi mart 2020 olarak belirtilen oyunun şuanki ön sipariş fiyatı 92TL‘dir. Oyun sadece Microsoft Windows platformu için kullanıcılara sunulacaktır. Alyx’in Türkçe alt yazı, seslendirme ve arayüz seçenekleri maalesef yoktur.

Half Life Hikayesi

Alyx Vance’ı City 17 şehrinde oynayarak  insanlığın hayatta kalma şansını sağlayacağız. Alyx yeni bir direniş kurarak gizli ve bilimsel araştırmalar devam ediyor. Düşmanlarımızın hakkında incelemeler yapıp onları nasıl zayıflatabileceğimizi, her geçen gün daha fazla öğreniyoruz.

Half Life Alyx VR (Virtual Reality)

half life alyx VR oyunws.com
half life alyx VR oyunws.com

VR yani Türkçe açılımıyla sanal gerçeklik, bireylerin orada olma hissini yaşadığı bilgisayar kaynaklı 3 boyutlu ortamlar için kullanılır. Çeşitli çevre birimleri (kasklı ekran vb.) aracılığıyla sanal ortamlara dahil olunur. O ortama girdiği andan itibaren oyuncunun gerçeklik ile bağlantısı kopar ve tamamen sanal gerçekliğin yaratıldığı ortamda olma hissini yaşar. Kullanıcıların bu deneyimi “gerçekten” yaşayabilmesi için, sanal gerçeklik tasarımlarının kusursuz olması gerekir; aksi takdirde yaratılan zayıf “gerçeklik hissiyatı” kullanıcının bu deneyimi tam olarak yaşayamamasına sebep olur.

Oyunu tam tadında oynamak için uygun VR ekipmanlarımızı edinmemiz lazım. Bu da şuanki fiyatlarla oyuncuları epeyce zorlayacak hatta pekçok kişi bu yüzden oyunu VR modunda oynayamayacak. Oyunun klavye ve fare ile oynanabilirliği şuan için meçhul. Oyun yapımcılarına göre oyundaki nesneleri hareket ettirmemiz, kullanmamız ve silahları ateşlememiz gerçeğe yakın olacak. Fragmandan gördüğümüz gibi dolaptaki mermilere ulaşmak için ellerimizle nesneleri itip fişeklere ulaşmamız, bizi resmen oyunun içindeymişiz hissi verecek.  Buda oyun dünyasıının geleceğini, klavye mouse WS VR ekipmanları olacağını söylemek şuan için yalan olmaz. VR ekipmanları yüzünden oyunun sistem gereksinimlerinin bu tarz bir oyun için ortalamanın üstünde olduğunu söyleyebiliriz.

Çıkış tarihi: mart 2020

Half Life Alyx Minimum Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: GTX 1060 / RX 580 – 6GB VRAM

Diğer microsoft windows oyunları için tıklayınız.

Half Life resmi sitesi için tıklayınız.

half life alyx

92 TL
7.6

Görseller

8.0/10

Senaryo

8.0/10

Sistem gereksinimleri

7.0/10

Gerçeklik

7.0/10

Fiyat

8.0/10

Half Life Alyx Sistem Gereksinimleri & İncelemesi & Çıkış Tarihi” için 2 yorum

Bir cevap yazın