GTA 6 www.oyunws.com 2

GTA 6 Çıkış Tarihi & Fiyatı & Sistem Gereksinimleri

GTA 6

Dünyanın En Büyük ve En İyi Açık Dünyası: GTA 6

1997 yılında başlayan ve şuan serisinin 16. oyunu, karşımıza GTA 6 ve tüm bildiklerimiz.

Çıktığı ilk günden bu yana, tüm serileri efsane olan ve tüm oyunculardan tam not almış GTA serimizin, uzun bir aradan sonra karşımıza çıkacak olan GTA 6. Yılların eskitemediği GTA 5’in yerini alabilecek mi? GTA 6’nın çıkmama sebebi GTA 5’in devam eden oyun macerası ve gelirinin her geçen gün devam etmesi mi? Grand Theft Auto 4’den 5 yıl sonra çıkan Grand Theft Auto 5 ve 6 yıl sonra çıkmayan Grand Theft Auto 6.

"<yoastmark

GTA 6 Çıkış Tarihi: 2021

Çeşitli kaynaklarda oyunun çıkış tarihi olarak 2020’nin sonları işaret edilsede, bize göre çıkış yılı en iyi ihtimalle 2021 olacak. Bu da ubisoft‘un 2 büyük açık dünya oyunundan 1-2 yıl sonra çıkması demek. Açık dünya oyunlarının devasa oyun ebatlarının geliştirilmesi ve yapım süreci düşünülünce, 1-2 yıllık bir gelişim süreci normal gözüküyor. Grand Theft Auto‘nun daha çok beklemesi, 2020 yılı içinde çıkacak olan, çok iddaalı 2 açık dünya oyununa ilgiyi arttırıp bunların ekmeğine yağ sürer  mi?

6’nın duyurulmamasındaki bir diğer ihtimal ise GTA 5! Grand Theft Auto ve Rockstar Games cephelerinden bugüne kadar yapılmış resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Eski çalışanların ortaya attığı iddaalarda bugüne kadar gerçeklik kazanmadı. Bize göre Grand Theft Auto 6‘nın çıkmaması veya duyurulmamasının sebebi GTA5!. Biliyorsunuz ki GTA 5, çıkmasının üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen hala satmakta ve oyuncular online moduna çuvalla para harcamaktadır. Durum böyle olunca şirket, GTA 6’yı piyasaya sürüp GTA 5’in gelirini baltalamak istememektedir.

Yapımcılar GTA 6’nın üzerinde çalışıyor olsalar bile, şirket bunu gizliden gizliye devam ettirip GTA 5’i sonuna kadar kullanmak isteyeceklerdir. Hal böyle oluncada biz oyun severler her oyun etkinliğinde, “acaba bu etkinlikte mi açıklanacak” diye beklemede kalacağız. Sanırım biz oyun severler ne zaman GTA 5 den bıkarsak şirket GTA 6’yı önümüze sürecek.

Özetle diyebiliriz ki GTA 6’nın çıkmama sebebi GTA 5!

"<yoastmark

Cyberpunk 2077 WS GTA 6 WS Watch Dogs Legion

17 Eylül 2020’de çıkış yapacak olan Cyberpunk 2077 devasa açık dünya oyunu, GTA serisine nasıl cevap verecek? En iyi koşullarda 2020 sonlarında, playstation 5 ile çıkması düşünülen GTA 6’nın ise cyberpunk 2077 kıyaslaması şimdiden heyacanla beklenmekte. Diğer ubisoft oyunu ise 6 martta karşımıza çıkacak olan Watch Dogs Legion. Bu 3 oyunun kıyaslamasına önümüzdeki aylarda ve yıllarda derinlemesine bakacağız.

Diğer play station oyunları için tıklayınız.

GTA 5 resmi sayfası için tıklayınız.

Bir cevap yazın